Scroll Top

PREKIŲ PARUOŠIMAS*

*Apsisprendus pristatyti daiktus pardavimui, kas antram partneriui pavyksta ir be patarimų sėkmingai pasiruošti. Tačiau visada galima savo sėkmę padidinti. Kas lemią sėkmingus pardavimus?

1. Prekės

Prekės, kurias pristatote turi būti švarios (batai švariais padais, žaislai – veikiantys, pilnomis detalėmis, baterijų skyrelis nesirūdijęs). Pirkėjui pastebėjus akivaizdų broką prie kasos …. Ar gavus laišką su akivaizdžiais pvz. suklijuotomis lego detalėmis…

APRANGA Drabužis turi būti pakabintas ant metalinės pakabos, negali būti prisegtas ar prisiūtas prie pakabos.

Žiogelis turi būti ne per didelis, kad negadintų jautrių audinių ir nepaliktų skylių rūbe.

Visi rūbai turi būti švarūs, be dėmių, su visomis detalėmis (pvz. sagomis).

Rūbai negali turėti specifinių kvapų, pvz. pelėsio, rūkalų ar pan.

Jei rūbas yra iš eko odos ar turi eko odos detalių, eko oda negali būti sutrūkinėjusi, suplyšusi, nutrupėjusi.

Jei rūbas turi defektą, kuris netrukdo dėvėjimui, apie jį būtina paminėti etiketėje. Rūbo kokybės ir kainos santykis turi būti „protingas“.

DAIKTAI/ŽAISLAI/PRIETAISAI Daiktai/žaislai turi būti tvarkingi, nesulūžę, pilnos komplektacijos.

Daiktai/žaislai turi būti švarūs, išvalyti. Juose negali būti jokių papildomų maisto, smėlio, gėrimų, plaukų ir pan. likučių.

Priedai ir papildomos dalys turi būti kokybiškai supakuoti ir tvirtai pritvirtinti prie pagrindinės dalis, kad nepasimestų.

Jei daiktas/žaislas susideda iš daug atskirų, mažų dalių, jos turi būti tinkamai ir tvirtai supakuotos su galimybe pasitikrinti sudėtį prekių patikros skyriuje.

Jei daiktui/žaislui/prietaisui reikalingos baterijos, tai turi būti paminėta etiketėje. Baterijos negali būti senos ištekėjusiu skysčiu, ir baterijų skydelis turi būti švarus.

Namų apyvokos daiktai, indai negali būti nudaužyti, nuskeltais kraštais, sutrūkinėję.

Bet kokie trūkumai, kurie netrukdo naudojimui, turi būti paminėti etiketėje.

GALANTERIJA Rankinės, piniginės, diržai, pirštinės turi būti nenudėvėtos, be skylių.

Rankinės negali turėti nuplyšusių rankenų, išplyšusių pamušalų, lagaminai – sulaužytų rankenų ar būti be ratukų.

Oda ar eko oda turi būti nenusitrynusi, nenutrupėjusi, nesubraižyta, galai ir kraštai negali būti atspurę.

Būtina patikrinti rankinės, krepšio, lagamino, piniginės vidų, kad nebūtų paikti asmeniniai daiktai.

AVALYNĖ Avalynė turi būti švari, ant padų negali būti žemių, purvo, žolės likučių.

Visi užsegimai, lipdukai, užtrauktukai negali būti sugedę ir turi atlikti savo paskirtį.

Padai negali būti skylėti, nunešioti, suklypę.

Vidpadžiai turi būti tvarkingi, nesuplyšę.

Avalynė turi būti išvėdinta, be specifinių kvapų.

Visada pagalvokite, ar savo prekę pirktumėte pati (-s), atsižvelgiant į jos būklę, kokybę, kainą.

Populiariausios prekės pagal pardavimų procentą:

  • Nors vienetais aprangos ir avalynės parduodame daugiausia, tačiau pardavimo procentas siekia iki 55 % nuo visų pristatytų daiktų, nes jų pasiūla didžiausia. Berniukų apranga ir avalynė yra mažiau konkurencinga, tad jų pardavimai didesni.
  • Net iki 85-90 % parduodama ir yra labai paklausios mugėje šios prekės: knygos, žaislai, namų ūkio, dideli daiktai (pvz. dviračiai, baldai, vežimai, nameliai).

BENDROS NUOSTATOS

  • Svarbu suprasti, kad sezoniškumas labai svarbus pirkėjui, todėl į jį atsižvelgiam pirmiausia: priimami rudens-žiemos sezono arba pavasario vasaros sezono daiktai. Pūkinės striukės, slidinėjimo apranga bei žiemos sporto įranga savo pirkėją ras žymiai greičiau rudens mugėje, nei trumpų rankovių marškinėliai ar lauko supynės, kurios būtų ypatingai paklausios pavasario mugėje. Taip pat sezoniškumui aktualios atitinkamai Kalėdinės arba Velykų dekoracijos ar šventinė apranga. Kitiems universaliems daiktams rekomendacijos bendro pobūdžio, tad renkasi patys partneriai.
  • Bendrai nustatytas maksimalus daiktų limitas vienai paskyrai 180 vnt.
    Mamų mugėje taip pat siūlomas už mažesnį registracijos mokestį – 50 vnt (max 30 apranga tame tarpe) limitas. Be galimybės vėliau pasididinti – papildyti.

ABI MUGĖS:

  • 180 vnt. neribotai gali įeiti visi daiktai.
  • Iš 180 vnt. tame skaičiuje gali būti ne daugiau: Mamų mugėje – 80 vnt. apranga vaikų iki 14 m. (max iki 170 cm). Mugėje plius – 60 vnt.  paauglių ir suaugusiųjų apranga.
  • ABI MUGĖS max 10 vnt. nėščiųjų/maitinančių apranga – tik su specialiais įsiuvais, kurie naudojami gaminat šiuos rūbus – platūs pritaikomi modeliai – nepriimami
  • ABI MUGĖS – max 5 vnt. minkšti žaislai.
  • ABI MUGĖS – Apatinis trikotažas – tik naujas
  • ABI MUGĖS – Kosmetika – nepriimama.
  • ABI MUGĖS – max 15 vnt. visiškai vienodų daiktų – rankdarbių ar aprangos modelių, kurie pasitaiko iš siekiančių išsiparduoti individualia veikla užsiimančių asmenų.

KOKIĄ MUGĘ RINKTIS?

  • Visi daiktai, įskaitant pvz. žaislus ar vaikišką lovytę bei knygą pradinukui priimami ir į Mugę plius, taip kaip visi daiktai, įskaitant pvz. virtuvės / vonios aksesuarus, įvairią techniką ar rinkinį žvejybai priimami ir į Mamų mugę.
  • Pagrindinis ribojimas skirtingose mugėse yra tik APRANGAI IR AVALYNEI.
    Mamų mugėje priimama tik vaikų apranga iki  158 cm ir paauglių 164-170 cm, avalynė didesni nei 38 – 42 dydžio priimama, bet tik vaikų modeliai.
    Mugėje plius priimami tik paauglių 164 – 170 apranga ir suaugusiųjų nuo XS – XXXL+ ir neščiųjų (tik su specialiais įsiuvais iki 10 vnt)

2. Kaina

Prekyba bus organizuojama 9 dienas. Per pirmąsias 4 dienas be nuolaidų vidutiniškai nuperkama 55 % visų parduotų prekių. Per vieną dieną su 20 % nuolaida vid. nuperkama  14 % prekių. Per tris dienas su 50 % nuolaida (plius vakaras su kvietimais) vid. nuperkama 24 % prekių. Per vieną dieną (plius vakaras su kvietimais) su 70 % vid. nuperkama 9 % prekių.

  • Nuolaidos dydį partneris pasirenka ruošiant prekei etiketę. Sistemoje pasirinkus max nuolaidą, prekė pirmiausia dalyvauja pardavimuose be nuolaidos. Nuolaida taikoma tik palaipsniui nurodytomis tvarkaraštyje dienomis.
  • Svarbu! Tiek mugės organizatorius, tiek visa mugės komanda (kuri 99 % ir pati yra mugių partneriai} yra maksimaliai suinteresuoti pardavimais be nuolaidų, todėl naujokų nuogąstavimas, kad nurodžius nuolaidą ar palikus prekę labdarai ji gali būt užlaikyta, yra akylai iš vidaus saugoma nuo tokių situacijų ir neturi pagrindo
  • Tik mažiau nei trečdaliui brangesnių prekių partneriai sistemoje ruošiant etiketes nužymi labdaros pasirinkimą, jei prekė liktų neparduota. Todėl, vedant etiketes, sistema automatiškai nustatyta taip, kaip patogiau daugumai.
  • Daugiau nei 60 % daiktų, kurie turėjo požymį „labdara“ yra nuperkami.
  • Jei jūsų daikto vertė nesiekia 5 Eur, labai rekomenduojame gerai apgalvoti, ar nepardavus jo, tikrai norite jį susigrąžinti ir nuimti labdaros varnelę, ypatingai jei pristatote maksimalų aprangos kiekį ir rizikuoti susimokėti išrūšiavimo mokestį, kuris taikomas atsiimant daugiau nei 50 vnt.
  • Net 25 % (apie 10 000 vnt.) visų atsiimamų daiktų būna iki 5 Eur ir dar su suteikiama nuolaida.
  • Jei pristatote maksimalų 180 vnt. daiktų kiekį ir neturite dalyvavimo mugėje patirties, labai rekomenduojame gerai apgalvoti ir patyrinėti, kokios prekės mugėje populiariausios, kokios vidutinės mugės kainos ir kokias prekes nepardavus tikrai norite atsiimti.
  • Įvertinus mugės pardavimus ir aukojamų bei grąžinamų prekių skaičius, atsiimant daugiau nei 50 vnt. taikomas gražinamų prekių išrūšiavimo mokestis yra proporcingas neparduotų daiktų užimtai vietai salėje ir įdėtam darbui juos rūšiuojant po mugės, kad atsiėmimas būtų sklandus ir greitas.

3. Paruošimas

Pirmas žingsnis ruošiant daiktus

Kaip paruošti aprangą?

APRANGA

Visi rūbai turi būti sukabinti ant vielinių pakabų.

Pakaba turi „žiūrėti“ į kairę pusę, žiūrint į rūbą iš priekio.

Etiketė yra tvirtinama ant rūbo dešinėje pusėje, žiūrint į rūbą iš priekio.

Etiketės turi būti tvirtinamos nestorais žiogeliais arba prisiuvamos prie rūbo nestoru siūlu, kad negadintų audinio.

Kelnės segamos prie pakabos didesniais žiogeliais, kad nenukristų ir neslidinėtų.

Rūbas NEGALI būti tvirtinamas prie pakabos užtraukėjais, kabliukais, negali būti prisiūtas ar kitokiu būdu pritvirtintas prie pakabos.

Etiketėje turi būti nurodytas tipas „APRANGA“. Rūbai negali būti įvedami į sistemą kaip „KITA“, „AKSESUARAS“ ar pan.

Kaip paruošti avalynę?

Kaip paruošti įvairias smulkmenas?

BATAI

Batai turi būti tarpusavyje sutvirtinti užtraukėju, virvele ar raišteliais, kad nepasimestų.

Sistema batams automatiškai spausdina DVI etiketes. Vieną rekomenduojama tvirtinti prie bato pado, o antrąja įdėti į kito bato vidų.

Labai rekomenduojama batų nenešti su dėžute, maišeliuose ar pan. (nei jei batai nauji).

ŽAISLAI/DAIKTAI

Žaislai/daiktai/namų apyvokos prekės turi būti pilnos komplektacijos. Jei daiktas turi sudėtines dalis, jos turi būti pritvirtintos prie pagrindinio daikto, kad nepasimestų.

Jei daiktas/žaislas susideda iš smulkių dalių, jos turi būti kokybiškai supakuotos permatomoje pakuotėje, sandariai suklijuotas, paliekant galimybę viską patikrinti prekių patikros punkte.

Etiketėje privalo būti paminėti visi trūkumai, kurie netrukdo naudojimui.

Komplektai, servizai, rinkiniai turi būti vienoje pakuotėje.

Etiketė prie daikto turi būti tvirtinama ar klijuojama taip, kad ją nuimant nebūtų sugadintas daikto paviršius, išvaizda ar pan.

Atminkite, kad tik atsakingai ir tinkamai, pagal taisykles paruošto daikto ar žaislo nupirkimo tikimybė ženkliai išauga.

  • Ruošiant sistemoje prekėms etiketes, būtina kuo tiksliau pasirinkti prekių tipą ir rūšį arba dydį. Ypatingas dėmesys yra skiriamas aprangai ir kitoms prekių grupėms, kur taikomi limitai.
  • Ant patalynės nepažymėti išmatavimai. Rekomenduojame prekės aprašyme parašyti išmatavimus.
  • Pasirinkus prekės tipą vedant etiketes, privaloma pasirinkti dydį arba prekės rūšį. Jei sistemoje jums tinkačios rūšies neradote, rinkitės daugtaškius ………….. ir pasinaudokite aprašymu.
  • Pastebėjus etiketės aprašymo ir prekės neatitikimą, etiketė bus nuimta ir prekė atsidurs pamestukų skyriuje, be galimybės būti parduota.

Labai svarbu, kad aprangos bei batų dydžiai etiketėje turi būti rašomi faktiniai, t.y. nebūtinai tokie, kokie buvo gamintojo etiketėje, nes jei dydis pamažintas ar daiktas susitraukęs po skalbimo, geriausia kad ir kabintumėte prie mažesnio dydžio.

VAIKIŠKI DYDŽIAI
SUAUGUSIŲJŲ DYDŽIAI

4. Prekė salėje

Tiek užsakius prekių išdėliojimo paslaugą, būtina jau namuose tinkamai prekes susirūšiuoti, tiek  patiems ruošiantis išdėlioti salėje, siekiant greičiau ir lengviau tai padaryti, galioja tie patys patarimai. Todėl svarbu:

  • Vaikų apranga turi būti surūšiuota pagal DYDĮ, o atvykus salėje kabinant kabykloje būtinai kabinama prie tinkamo dyžio jau pagal aprangos rūšį.
  • paauglių ir suaugusių aprangą būtina namuose susirūšiuoti pirmiausia prekės TIPĄ: pvz. striukės, kelnės,- taip, kaip įvedama į sistemą. O atvykus salėje kabinant prie tinkamo tipo jau bus kabinama pagal dydį. NAUJIENA!
  •  Kiti daiktai pristatomi  surūšiuoti pagal prekių tipus. Pvz.: knygos, žaislai, indai, patalynė ar avalynė atskiroje taroje.
  • Labai svarbu šalikams ir kepurėms kabinti turėti skalbinių segtukus.
  • Jei pristatomi kelių mugių daiktai, jie būtinai turi būti atskirti.
  • Tam, kad prekė būtų nupirkta, labai svarbu, kad ji būtų padėta ne tik savo skyriuje, bet prie savo dydžio ar tipo.
  •  Jei prekė bus ne savo vietoje, (pvz moteriški aukštakulniai vaikų batų 39 dydžio vietoje, ar suaugusiųjų knyga prie vaikiškų knygų, vaikiškos mašinėlės prie barškučių) ypatingai didelė tikimybė, kad ji liks nenupirkta.
  • Mugės organizatoriai palaiko tvarką pačios mugės metu, tačiau pristatymo metu ne vietoje paliktus daiktus neturi galimybių pernešti į vietą, tad daiktai parranda galimybę būti greičiau nupirkti.
  • Labai prašome ir pačių partnerių išankstinio apsipirkimo dieną saugoti ir gerbti kitų partnerių atneštus daiktus ir siekti palaikyti tvarką, kas užtikrina mūsų visų bendrą sėkmę.
  • Dažniausia pasimetusių prekių priežastis – nukritusi arba nuplyšusi etiketė. Taip pat svarbu prekių etiketes priklijuoti/prisegti atsakingai ir pagal mūsų rekomendacijas.
  • Prekės TIPAS ir aprašymas turi atitikti prekės išvaizdą. Neatitikus prekės tipui/aprašymui etiketėje tokia prekė kasoje gali likti neparduota arba sukelti nepatogumą pirkėjui, tikrinant prekes, suveikus apsaugos varteliams.
  • Prekės, kurių etiketės pasimetė negali būti parduotos, todėl yra saugomos iki prekių gražinimo etapo, infocentre – “pamestukų skyriuje”.  Atsiėmimo metu jos būna surūšiuotos pagal tipą, todėl, atsiėmimo metu pasigedus prekės, labai svarbu turėti pridavimo aktą ir žinoti, kaip prekė atrodė, kad lengviau ją surasti ir atpažinti.  Tokių daiktų vidutiniškai randama ir saugoma iki 400 vnt.
  • Mugėje pasitaiko ilgapirščių, todėl prieš atnešant parduoti smulkesnius brangius daiktus –  brangius elektronikos prietaisus, laikrodžius ar brangesnių papuošalų bei smulkią galanteriją, rekomenduojame gerai įvertinti rizikas ir mugės įsipareigojimus.
  • Rekomanduojame prekėms virš 8 Eur dėti (paslėpti) apsaugos lipdukus, o ypatingai brangioms prekėms ar lengvai nuimamai prekės detalei naudoti kietąsias apsaugas.
  • Darome viską, kad užtikrinti saugumą ir tvarką mugėje, tačiau, net ir sumažinus dingimus iki minimumo, turime pripažinti, jog negalime išvengti nesąžiningo pirkėjų elgesio. Kaskart fiksuojame apie 0,03-0,06 % dingusių daiktų.  Iki 20 %  ieškomų daiktų ATRANDAME. Jūsų daiktui atsiradus, skambiname iškart. Primename, jog dedame visas pastangas daiktų paieškai, tačiau mugė už dingusius ar pasimetusius daiktus neatsako: Sutarties 5.2 punktas.
  • Pasimetusių daiktų anketa, pagal kurią po atsiėmimo dar dieną ieškomi daiktai, pildoma TIK daiktų atsiėmimo dieną. Saugokite priėmimo ir grąžinimo aktus, juose esančios informacijos dar gali prireikti, ieškant dingusio daikto.

Etikečių ruošimo platforma